Vannak posztok, amikkel nem tudok újat mondani, csak rögzítem az utókornak, hogy majd egyszer elmesélhessem a térdemen lovagló unokáimnak, milyen korban éltem. Az L. Simon-ügy is olyan, hogy az elmúlt héten lényegében már mindent elmondtak róla, én maximum szubjektív kiegészítéseket tehetek.
Hát akkor a tények: A Nemzeti Múzeum idén is nagy sikerrel rendezte meg a World Press Photo sajtófotó-kiállítást, Petra és Bori lányom együtt nézték meg, és nagyon elégedetten nyilatkoztak a látottakról. Kb. egy hét lehetett már csak hátra a kiállítás bezárásáig, amikor Dúró Dóra mihazánkos politikus és önjelölt erkölcscsősz megkongatta a vészharangot, hogy itten a gyermeki lelkek megrontásáról és a "gyermekvédelmi" törvény lábbal tiprásáról van szó, mert szerepel a kiállításon négy fénykép, mely egy fülöp-szigeteki transzvesztita idősotthonban készült!
Fotó: Kiss Bence (444) |
Na hoppá! Mit is mond a "gyermekvédelmi" törvény? "Tilos tizennyolc éven aluliak számára pornográf, valamint olyan tartalmat elérhetővé tenni, amely a szexualitást öncélúan ábrázolja, illetve a születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását, valamint a homoszexualitást népszerűsíti, jeleníti meg". Hát akkor ezt a kiállítást kiskorúak nem is látogathatják! Értitek? Nem a háborúk borzalmait, a szegénységet, a természeti katasztrófákat bemutató képektől kell félteni gyermekeinket!
Csák János kulturális és innovációs miniszter üstöllést utasította L. Simon Lászlót, a Nemzeti Múzeum főigazgatóját, hogy akadályozza meg, hogy kiskorúak is látogathassák a kiállítást. A kiállítás honlapján korábban az szerepelt, hogy a kiállítás megtekintése 14 éven aluliaknak csak szülői felügyelettel javasolt, ezt módosították arra, hogy 18 éven aluliak számára nem engedélyezett. Persze, ahogy lenni szokott, a hír hallatán hosszú sorok kezdtek kígyózni a múzeum előtt, mindenki látni akarta azokat a képeket, melyek láttán minden kiskorú szalad átműttetni magát.
L. Simon viccesen meg is jegyezte, hogy a képviselő asszony ennél jobb reklámot nem is csinálhatott volna a kiállításnak, különben is, a múzeumnak nem áll módjában a tárlatlátogatók életkorát ellenőrizni. Na, a miniszter ismét pödörített egyet a bajszán, és páros lábbal rúgta ki az intézményvezetőt. Én azt gondoltam, hogy a főmeteorológus kirúgását az egyre inkább megbomló elméjű diktátor már nem tudja überelni, de sikerült neki! Talán annyi csak a különbség, hogy a főigazgató ideiglenes utódjául nem a múzeum főkönyvelőjét nevezték ki, hanem L. Simon helyettesét, Hammerstein Juditot, aki éppen úgy a NER elkötelezett kultúrpolitikusa, mint elődje volt. Pedig a Nemzeti Múzeumról tudni való, hogy:
- A főigazgatói posztot korábban mindig muzeológusok, régészek, történészek vagy művészettörténészek, numizmatikusok töltötték be, biztosítva az intézmény függetlenségét és politikamentességét;
- A múzeum állandó és időszaki kiállításainak látogatása sohasem volt korhatárhoz kötött, legfeljebb csak ajánlást tettek;
- A World Press Photo kiállítás - melyet egyébként a világ 40 országában kiállítanak - anyaga meg nem bontható, nem cenzúrázható. Szóval kicsit úgy vagyunk vele, mint az Euróvíziós Dalfesztivállal: keresztény értékrendünkkel nem összeegyeztethető, ezért inkább kimaradunk belőle. Nagyobb összegben mernék fogadni, hogy jövőre nem lesz WPP kiállítás Magyarországon.
A tanárnő - L. Simon László
Az iskolaigazgató - Csák János
A tankerületi igazgató - Orbán Viktor
- A Hadtörténeti Múzeumra szemet vetett akarnok hadügyminiszterünk: Bástya elvtárs már szart ér, hogy nem a Várban van az irodája? Így a múzeum állandó épület nélkül maradt.
- A Közlekedési Múzeumot elvitte a Liget-projekt, az új épületet pedig a gazdasági válság. A júniusban kinevezett új főigazgató reményét fejezte ki, hogy lassan megindulhat az új épület kivitelezése az Északi Járműjavító területén.
- Az Iparművészeti Múzeum is zárva van 2017 óta, és az épület felújításának befejezése még nem látszik. Még amikor L.Simon László kultúráért felelős államtitkár volt, született az a törvény, hogy a múzeumok tartósan is magánkézbe helyezhetnek ki közgyűjteménybe tartozó tárgyakat. Ugyanebben az időben került az Iparművészetiből Fertődre az az Esterházy-gyűjtemény, melynek nagy része sohasem volt Fertődön.
- Nekünk, budapestieknek hamarosan a Természettudományi Múzeumról is le kell mondanunk, mert annak gyűjteménye a tervek szerint Debrecenbe kerül. Talán annyi jó van ebben a történetben, hogy egy vadonatúj, kifejezetten múzeumi célra készülő épületbe kerül majd.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése