Amióta a plakáttörvény miatt eltűntek a jobbikos és sorosozós plakátok (basszus, már megint politizálok!), a Soros-plakátok helyén új turisztikai hirdetések jelentek meg. (A jobbikos plakátok helyére Simicska mindenhová azt írta ki: A népet nem lehet betiltani, de a kormányt le lehet váltani. Semmi pártlogó, semmi egyéb jelölés, ebbe próbáljon belekötni a plakáttörvény. Hiába, Orbán is megmondta, közülük mindig is Simicska volt a legokosabb.
)
Na, de most már tényleg a turisztikai plakátokról. A National Geographic és a Nemzeti Turisztikai Ügynökség közös kampányában hét magyar turisztikai célpontot mutatnak be és ezzel kapcsolatban egy fotópályázatot is indítanak. A hét célpont az alábbi (katt a nagyobb képért):
Ezek a helyek láthatók az óriásplakátokon
Mi már a gyerekek egész kiskora óta járjuk az országot, vagyis minden évben egy-két tájegységbe elmegyünk több napra. Így aztán örömmel konstatálhattam, hogy az összes helyen jártunk már.
1. Hegyestű
A Káli-medence saját geológiai képződményénél, vagyis egy vulkán kibontott magjánál idén tavasszal jártunk. Íme a fotók:
2017 március |
2017 március |
2017 március |
2. Egerszalóki sódomb
Az egerszalóki sódombnál, azaz a magyar Pamukkale-nál háromszor jártam, családostul kétszer, erről ís írtam már posztot. Akkor leírtam, hogy pont 14 évenként jöttem el ide, és szemtanúja voltam a környék turisztikai fejlesztésének.
2012 augusztus |
2012 augusztus |
3. Megyer-hegyi tengerszem
Ez már a harmadik geológiai képződmény, amely nem természetesen, hanem bányászat következtében jött létre. A Hegyestűnél bazaltbánya működött, Egeszalókon olajat kutattak, de hévíz tört fel, a Megyer-hegyen pedig malomkőbánya volt. Ez utóbbit tavalyi hegyaljai országjárásunk alkalmával kerestük fel.
2016 augusztus |
2016 augusztus |
4. Tihanyi őslevendulás
Hát nem pont levendulavirágzáskor jártunk Tihanyban idén tavasszal, de beültünk a Levendula cukrászdába és ettünk levendulatortát, és kóboroltunk a belső tó környékén, de erről is posztoltam.
2017 március |
5. Tapolcai tavasbarlang
Amikor gyerekkoromban először jártam itt, túl kicsi voltam a csónakázáshoz, nagymamámmal a parton kellett maradnom. Később volt alkalmam csónakázni többször is, de idén már egy átfogó geológiai kiállítással is bővült a látványosság.
2017 március |
6. Kisbalaton
2009 szilveszterén jártunk itt. Zalakaroson töltöttük az újévet sógornőmékkel és anyósommal. Bori és Orsi már a barátaikkal szilvesztereztek, így csak Petra volt velünk. Ekkor autóztunk el a Kányavári szigethez, melyre ez az impozáns háromíves gyalogos fahíd vezet.
2009 december |
7. Balatonboglári gömbkilátó
Balatonboglár meghatározó gyerekkori élményem volt, írtam erről egy nosztalgikus posztban. Ezért Orsi kivándorlása előtt Bogláron volt az utolsó közös családi nyaralásunk (ez ebben a formában nem igaz, mert azóta kétszer voltunk családilag Izraelben, egyszer meg Ausztriában). A balatonboglári gömblikátó kihagyhatatlan volt.
2013 augusztus |
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése