Szóval E66-osommal szinte mindent tudtam csinálni:
- Internetezni: volt saját böngészője, de Opera böngésző is futott rajta.
- Skype-olni: a Symbian-alapú Skype-alkalmazást egészen tavalyig támogatták, múlt nyáron még arról hívogattam anyukámat Izraelből. Ősszel aztán megszűnt a támogatás, már nem lehetett róla bejelentkezni.
- Facebook-olás: egészen jó kis alkalmazás futott rajta egészen végig.
- Navigáció: Két navigációs szoftver is futott rajta: az OVI Maps az országúti navigációt szolgálta egész Európában, a Garmin pedig a magyarországi turistatérképeket jelenítette meg. Pár hete még használtam, bár az OVI térképeket már vagy két éve nem frissítették.
- Fotózás, videózás: hát ebben nem volt egy bajnok, ezért csak végső esetben használtam ezt a funkcióját. Egyébként a fotókat akár ki is lehetett nyomtatni, bizonyos hálózati nyomtatókat egészen jól kezelt.
- Szívesen használtam QR-kód olvasót, ezért lettek a Centromatic-os névjegyeink QR-kódosak.
Új okostelónál el kell döntenie az embernek, hogy az iPhone-os elitbe, az Android-os tömegbe vagy a Windows-os különcök közé szeretne tartozni. Nekem azért is az Androidra esett a választásom, mert mindhárom lányomnak Samsungja van, és van egy asztali Androidos gépünk is (nem tablet, hanem klaviatúrás-monitoros, de erről már írtam itt), épp ezen pötyögöm ezt a posztot.
Az Androidot választva a skála a zászlóshajó Samsung-ok és és az olcsó kínai Huawei-ek közötti széles tarományban helyezkedik el, LG-t, Sony-t, HTC-t is lehet választani. Nekem végül egy Sony Xperia Z3 Compact-ra esett a választásom (jó kis név, nem?). Nem túl nagy (4,6 "), de mi, rövidlátók jól látunk közelre, ezen kívül viszont mindent tud, amit nagy testvére, a Z3. Még csak egy napja nyüstölöm, de igyekeztem az alábbi alkalmazásokat feltenni:
- Internetes telefonálás: A Skype-on és a Viber-en kívül a UPC-telefont is feltettem, ezzel interneten keresztül saját vonalas telefonom kontójára telefonálhatok, hívhatok és fogadhatok vonalas hívásokat.
- Tévézés: Szintén a UPC biztosítja a Horizon GO alkalmazást, amely segítségével ha Wifi-közelben vagyok, előfizetett tévécsatornáimat a mobilon is nézhetem, vagy távolról elindíthatom a settop-boxom felvevőjét. Ezenkívül mivel a telefonom médiaszerverként is funkcionál, fényképeimet, videóimat saját okostévémen meg is nézhetem.
- Mobilparkolás, nem öröm, de szükségszerűség annak, aki budapesti.
- BKK-menetrend és útvonaltervező, ha éppen nem autózom.
- Navigáció: Adtak hozzá egy Garmin-t, ezt egyelőre tesztelem, van rajta GoogleMaps is, de asszem végül mégis a Waze mellett fogok kikötni.
- Fotózás, videózás: 20 megapixeles hátlapi kamerája van, te jó ég, ehhez már memória is kell. Sok-sok tesztképet kell még készítsek, hogy jó szívvel engedhessem el régi - szintén Sony - digitális fényképező gépemet, egy DSC-P72-t, amelyről már írtam egy posztot. 3 megapixeles felbontása már frontoldali szelfikamerának is kicsi lenne. De majd meglátjuk.
- Extrák: Vízhatlan (víz alatti felvételek!), vezeték nélküli tölthetőség, és még számtalan olyan hárombetűs rövidítés, amiről nem is tudom, hogy mit jelent.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése